< návrat zpět

Špicem praštění ...

My všichni špicem praštění

Běžně se setkávám s majiteli svých štěňátek, píšeme si, navštěvujeme se, potkáváme se na bonitacích a výstavách. Ale o některých z odchovaných 31ti nevím. Tak tomu bylo i s Barbrou, prodanou do Německa.

Před dvěma měsíci mi přišel mail z Německa od zcela neznámého pisatele. Psal mi, že jeho známý má štěně z mojí chov. stanice a rád by přijel na výstavu do Prahy. A protože je to starý pán, který nemá počítač, mohu-li mu v Praze zajistit penzion a pomoci mu. A pak se věci daly do pohybu. Korespondenci mi překládala kamarádka pejskařka Evička. Zkontaktovala jsem penzion v naší ulici, propojila je vzájemně a pak se již jen čekalo na den příjezdu starého pána. Byla jsem z celého případu velmi rozpačitá, protože fenku jsem prodala paní středního věku a jméno starého pána jsem neznala.

Barbra s pánečkem

Další moje kamarádka pejskařka Mirka mi pomáhala jako překladatelka. V sobotu 30.4. jsme Barbru s páníčkem spolu vyzvedly na Hlavním nádraží a odvezly je do penzionu. O den dříve přijel i pán, se kterým jsem korespondovala s manželkou a velkým bílým špicem Alfem. A teprve při kávě na sluníčku na naší zahradě jsem se dozvěděla celý příběh. Starému pánovi je 80 let a nikdy nebyl v zahraničí. Jako malý chlapec měl bílého špice Šušu. Původní majitelka Barbry měla na fenku málo času a on jí od ní získal. Bydlí s ní na statku blízko Berlína a oba jsou spolu šťastní. Začal s ní chodit na výstavy, kde se seznámil s majiteli Alfa a ti mu od té doby pomáhají. A Barbře říká také Šuša. Když si v rodokmenu přečetl, že maminka a babička jeho Šuši bydlí v Praze poprosil své špicličí přátele, aby mu pomohli jet do Prahy na výstavu. Majitel Alfa pak našel na internetu mojí adresu a pak jsme spolu pomohli starému pánovi splnit jeho velké přání. Moje fenky Cessy Pod Bošovskou tvrzí a Ambra Kyjská zahrada běhaly s Alfem a Šušou pod rozkvetlými jabloněmi a my- lidé jsme si měli celé odpoledne o čem vyprávět. Navečer ještě dorazila majitelka Darea z Jižních Čech se svým psím krasavcem a večer se zastavila poradkyně chovu se svými psy. A tak se v průběhu odpoledne vystřídalo na naší pražské zahradě celkem 9 velkých špiců. Bylo to krásné odpoledne a někdy taková sestava není vidět ani na výstavě..

Barbra

Druhý den ráno jsme s Mirkou dovezly majitele Šuši a Darea se jejich psy do Letńan na výstavu a po celou dobu výstavy jsme jim s kamarádkou Mirkou ve všem pomáhaly. Na výstavu ještě dorazil Slovenský Junior a Slovenský šampion a Český junior šampion Dax Kyjská zahrada. Zvítězil Dareus, Dax získal ocenění výborný, Barbra- Šuša velmi dobré. Den jsme zakončili společně v penzionu, kde byl starý pán se Šušou ubytovaný při večeři a opět dlouhém povídání.

V pondělí jsem doprovodila Šušu a páníčkem na nádraží a rozloučila se s nimi. Byl to krásný, i když dosti vyčerpávající víkend.

Jedno se ale dá říci s naprostou jistotou. Láska k těm našim chlupatým kamarádům nezná hranice ani jazykové bariéry, Nezná vzdálenosti. Prostě my všichni špicem praštění jsme jedna rodina. A za takto vznikající přátelství člověk nemůže jinak, než těm našim špicánkům poděkovat.

 

Jiřina Budínská

 

© 2017 Kyjská zahrada • www.kyjskazahrada.cz • webdesign Ar-neS • PRO CHOVATELE